e-kaubamaja, Jutuq, Uus kaup

Karupoeg Puhh suurepärases seto tõlkes

Puh puu otsas scaled

Tõlgetes on Karupoeg Puhhil palju nimekujusid: Pu der Bär, Medvídek Pú, Winnie l’ourson, Kubuś Puchatek, Micimackó, Peter Plys, Ole Brumm, Nalle Puh ja Mikė Pūkuotukas. Nüüd on selles reas ka setokeelne nimetus Kahropoig Puhh. Raamatu tõlkis seto keelde Lea Ojamets ja kirjastas kirjastus Seto Kiri aastal 2021.

Kes kirjutas raamatu Karupoeg Puhh?

Raamatu Karupoeg Puhh kirjutas Alan Alexander Milne ning see põhineb lugudel, mis Milne omistas mängukarule, mille ta kinkis oma pojale Christopher Milne’ile 21.augustil 1921.aastal tema sünnipäevaks. Kahropoig Puhh autor on nende toredate lugudega andnud ühele kingituseks tehtud mängukarule elu, isikuomadused ja seiklused, mis on köitnud miljoneid inimesi üle ilma.

Karupoeg Puhh raamat

Karupoeg Puhh raamat poleks ilmselt täiuslik, kui sealt puuduks originaalillustratsioonid. Tuntuima Puhhi-illustraatori Ernest H. Shepardi illustratsioonid olid pärit raamatu algupärandeist: A.A. Milne, Winnie-the-Pooh, Bernhard Tauchnitz, Leipzig, 1933 ja A.A. Milne, The House at Pooh Corner, Methuen and Co. Ltd., 36 Essex Street, London, 1936. Shepardi illustratsioonid on ka eesti keeles avaldatud Puhhi raamatutes ning nüüd illustreerivad need illustratsioonid ka setokeelset Puhhi raamatut Kahropoig Puhh.

Karupoeg Puhhi tsitaadid

“Pia niikavva uutma, ku tälle järgi jovva,” selet´ Puhh.

“Noh, hand kas om olõmah vai olõ-i olõmah. Taa man saa-i essüdä’. Su handa inämp olõ-i.”

“Hüvvä hummogut, Puhh,” and´ Iiah sünge vastusõ. “Olõssi’ sis hüä hummok, a ei olõ’.”

Karupoeg Puhh mänguasjad

Karupoeg Puhh elab oma elu jätkuvalt ka mänguasjana. Tänaseks on muidugi juba tegemist palju enamate toodetega kui ainult üks mängukaru. Ka Eestis on võimalik osta väga erinevaid Karupoeg Puhhiga seotud mänguasju.

Karupoeg Puhh outlet

Karupoeg Puhh outlet on Seto Kaubamajas Seto Infoseltsi poes, mis pakub müügiks kirjastuse Seto Kiri kirjastatud raamatuid. Lisaks Kahropoig Puhhile võid sealt leida teisigi menukeid seto keeles. Sellest poest saad osta endale Tsillokõsõ Printsi või Kivirähki Miis kiä’ tiidse hussisõnnu. Nüüd on see ka Karupoeg Puhh pood.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga