veebiuudised

Mis on ChatGPT ja miks see on oluline? Siit leiate kõik, mida peate teadma.

hVDlpCeTllO9rTKNgT9L 1 piy90

Mis on ChatGPT?

ChatGPT on loomuliku keeletöötluse tööriist, mis töötab AI-tehnoloogia abil ning võimaldab inimestel pidada vestlusi virtuaalse vestlusrobotiga. ChatGPT võimaldab kasutajatel saada vastuseid oma küsimustele ning aitab neil täita mitmesuguseid ülesandeid, sealhulgas meilide, esseede ja koodide koostamist. Vaata lisaks, mis on CHATGPT.

Kuidas ChatGPT töötab?

ChatGPT töötab loomuliku keele töötlemise algoritmide abil, et mõista kasutaja sisendit ja genereerida vastuseid vastavalt sellele. Keelemudel kasutab laia valikut teabeallikaid, et oma vastuseid täiustada ja paremaks muuta. See võimaldab ChatGPT-l anda kasutajatele inimlikke ja loomulikke vastuseid, mis aitavad neil lahendada probleeme ja täita erinevaid ülesandeid.

Kasutamine on praegu avalikkusele tasuta, kuna ChatGPT on uurimis- ja tagasiside kogumise etapis. Alates 1. veebruarist on saadaval ka tasuline liitumisversioon nimega ChatGPT Plus, mis sisaldab täiendavaid funktsioone ja võimalusi.

Kes tegi ChatGPT-i?

ChatGPT-i lõi AI- ja uurimisettevõte OpenAI. Ettevõte käivitas ChatGPT-i 30. novembril 2022.

Lisaks: Mis on GPT-4? Siin on kõik, mida pead teadma

OpenAI vastutab ka DALL-E-2, populaarse AI kunstigeneraatori ja Whisperi, automaatse kõnetuvastussüsteemi loomise eest.

Kui suur on ChatGPT-i mõju?

ChatGPT-i mõju on tohutu ning võib tekitada häireid interneti tasemel. “ChatGPT on hirmus hea. Me pole kaugel ohtlikult tugevast tehisintellektist,” ütles Elon Musk, kes oli varem üks OpenAI asutajatest. OpenAI juht Sam Altman teatas Twitteris, et esimese viie päeva jooksul pärast käivitamist oli ChatGPT-il üle miljoni kasutaja.

Šveitsi panga UBS analüüsi kohaselt on ChatGPT kõigi aegade kõige kiiremini kasvav rakendus. Analüüsi põhjal oli ChatGPT-il jaanuaris, vaid kaks kuud pärast käivitamist, juba 100 miljonit aktiivset kasutajat. Võrdluseks – TikToki saavutas sama tulemuse üheksa kuu jooksul.

Lisaks: TikToki keelud selgitatud: Kõik, mida pead teadma.

Kuidas pääseb ligi ChatGPT-le?

ChatGPT-le pääseb juurde lihtsalt, külastades chat.openai.com ja luues OpenAI konto.

Kui olete sisse loginud, saate ChatGPT-ga vestelda. Alustage vestlust küsimuse esitamisega. Kuna ChatGPT on alles uurimisjärgus, on selle kasutamine tasuta ja saate esitada nii palju küsimusi, kui soovite.

Üksikasjalikud juhised leiate ZDNET-i ChatGPT kasutamise alustamise juhendist.

Proovisin kasutada ChatGPT-d ja see ütleb, et see on täis, mida see tähendab?

ChatGPT on endiselt tasuta kasutada, kuid selle populaarsuse tõttu võib server ülekoormuse tõttu ajutiselt täis olla. See tähendab, et peaksite proovima saiti hiljem uuesti külastada, kui vähem inimesi proovib samal ajal sellele juurde pääseda. Kui soovite oodata vältida, võite ka proovida kasutada ChatGPT Pro versiooni, mis võimaldab teil saada üldjuurdepääsu, kogeda kiiremat reageerimisaega ja saada eelisjuurdepääsu uutele funktsioonidele ja täiustustele. ChatGPT Pro teenused maksavad lisatasu ja algavad 20 dollarist kuus.

Kuidas inimesed ChatGPT-d kasutavad?

Mudelil on lisaks lihtsatele küsimustele vastamisele palju funktsioone. ChatGPT saab koostada esseesid, kirjeldada kunsti väga üksikasjalikult, luua AI kunstiviise, pidada filosoofilisi vestlusi ja isegi teie jaoks kodeerida.

Samuti: 5 võimalust vestlusrobotite kasutamiseks oma elu lihtsamaks muutmiseks

Minu isiklik lemmik on paluda vestlusrobotilt abi põhiliste loendite (nt pakkimis-, toidupoed ja ülesannete nimekirjad) koostamisel, et muuta oma igapäevaelu produktiivsemaks. Võimalusi on lõputult.

ZDNET on avaldanud palju ChatGPT juhendeid. Siin on mõned kõige populaarsemad.

Seotud postitused