e-kaubamaja, Uus kaup

Jaanuari top 10 tooted Seto Kaubamajas

Kahrupoig ava hor scaled

Jaanuari top 10 tooted on Seto Kaubamajas enim müüdud toodete edetabel kust võid leida midagi huvitavat ka endale. Edetabelis on suures osas raamatud, mida me müüme, sest võimatu on edetabelisse pääseda üksikutel toodetel, mida ongi ehk ainult üksiktoode, seetõttu pole edetabelis ka Hiirehõbe poe tooteid kuigi erinevaid tooteid on see pood päris hästi müünud. Aga nüüd siis edetabeli juurde.

1. Kahropoig Puhh

Kahropoig Puhhi (originaalis Winnie-the-Pooh) on avaldatud sadades keeltes. Nüüd on see lasteraamatute klassika saadaval setokeelsena. Raamat on kõvakaaneline ja Ernest Howard Shepard originaalillustratsioonidega. Käesolev trükis on setokeelne esmatõlge, tõlkijaks Lea Ojamets, keeletoimetaja Silvi Palm. Raamatu on andnud välja kirjastus Seto Kiri 2021.aastal.

2. Näomask

See kergelt hingatav, vastupidav näomask on valmistatud kahest töödeldud kanga kihist ning sellel on elastsed kõrvasilmused ja keskelt lame õmblus, mis tagavad tiheda sobivuse. See on masinas pestav ja korduvkasutatav. Müüakse pakkides 3 kaupa.

3. Seto eripäraste sõnade sõnaraamat

Sõnaraamatus on üle 3600 sõna, mis on kirja pandud ainuüksi Setomaalt või on tuntud veel vaid lähinaabruses ja Lõuna-Eesti keelesaartel. Suur hulk neist on iidsed omasõnad, millel on sageli vasted soome keeles ja kaugemateski sugulaskeeltes. Sõnaraamatu märksõnastiku ja näidete allikaks on olnud murdekorpused, sõnaraamatud, setokeelsed raamatud ja käsikirjad.

4. Setumaa kogumik 6

Setumaa kogumik 6 on pühendatud Saatse Seto muuseumile. Suurem osa artikleid käsitlevad Saatse kandi ajalugu.

5. Seto AABITS

Seto aabitsa kordustrükk. Koostajad Aare Hõrn, Ülle Kauksi, Terje Lillmaa, Nele Reimann ja Evar Riitsaar. Pildid joonistanud Toomas Kuusing. Väljaandja Setomaa Valdade Liit 2011.a.

6. T-särk REPÄN

See t-särk on kõik, millest olete unistanud ja palju muud. See tundub pehme ja kerge. See on mugav ja meelitav nii meestele kui naistele.
• 100% kammitud ja kedratud puuvill
• Kanga kaal: 142 g / m2
• Eelnevalt läbipestud kangas
• Külgõmblusega

7. Setomaa tsässonad

Kõigi tänaseni säilinud või teadaolevate Setomaa õigeusu kabelite ehk tsässonate kataloog. Sisaldab ka nelja teemakohast artiklit  Raamat on rohkelt illustreeritud, vahel on tsässonate kaart.

8. Seto mõistatus

Pakis on 100 mängukaarti seto mõistatustega. Mänguks on vaja vähemalt kahte mängijat. Õige vastuse pakkunud mängija saab kaardi endale ning mängu võidab enim kaarte kogunud mängija. Mäng sobib nii lastele kui täiskasvanutele ja pakub palju lusti ning üllatusi.

9. SETOMAA puuvillased käterätikud

Mõnusad türgi puuvillast, hästi naturaalsed, käterätikud oli üks enimmüüdud toode. Rätikute alumisse nurka on tikitud tekst SETOMAA. Suuruste ja värvide valik võimaldab leida igaühe jaoks midagi sobivat.

10. kohalt leiame jälle raamatu, milleks on Pühäsenulgad

30 seto ja Setomaaga seotud inimese kodu kaudu on publiku ette toodud seto kultuuri ühe eriomase elemendi – ikooninurga ehk pühäsenulga lood. Rikkaliku fotomaterjali ja isiklike pärimuslugude kaudu on jäädvustatud tulevaste aegade tarvis üks oluline osa seto kultuurist ja kombestikust.