Uus kaup, veebiuudised

Millised on parimad näomaskid?

mask3

Uued piirangud

Valitsus kehtestas täiendavad koroonaviiruse SARS-Cov-2 leviku vastased piirangud, et kaitsta Eesti inimeste tervist ja elu ning vältida meditsiinisüsteemi ülekoormamist. Piirangud, mis puudutavad statsionaarsete istekohtadega siseruumides toimuvaid avalikke koosolekuid, üritusi ja meelelahutustegevust, hakkavad kehtima laupäevast, 28. novembrist 2020. Piiranguid vaadatakse üle iga kahe nädala tagant.

Uusi piiranguid toetavad nii terviseamet kui valitsust nõustavad teadlased.

Üle Eesti kehtivad piirangud

Täiendava piiranguna kehtestatakse maskikandmise või nina ja suu katmise kohustus avalikes siseruumides, sealhulgas ühistranspordis ning teeninduskohtades. Millised on parimad näomaskid kehtestatud nõuete täitmiseks on iga inimese enda otsustada.

Nimetatud kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele või juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, erivajaduse, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.

Avalikuks siseruumiks on avalikuks kasutamiseks mõeldud ruum, kuhu on võimalik siseneda igal soovijal, sõltumata näiteks eelregistreerimisnõudest; see on koht, kus liigub palju inimesi, kes üksteisega igapäevaselt kokku ei puutu. Avalikuks siseruumiks peetakse ka ühissõidukit.

Millised on parimad näomaskid?

Näomaskide valik on väga lai. Samas kinnitab valitsus, et näo katmise kohustuse täitmiseks piisab ka näo katmisest pufi või salliga. Samas pole need kaitse mõttes kõige parem valik. Soovitame korduvkasutatavaid näomaske, mille eeliseks on see, et need on keskkonnasäästlikud ja esteetiliselt kenamad. Riidest korduvkasutatavate maskide puhul tuleb leida samuti tasakaal hinna, filtreerimisvõime ja hingatavuse vahel. Tavaliselt on nii, et mida parem filtreerimisvõime seda raskemini hingatavad on maskid ja seda rohkem liigub hingatav õhk maskist mööda. Meie poolt pakutavad maskid on parema hingamisvõimega, mistõttu kannatab maski filtreerimisvõime aga selle eest mugavad kanda. Vaata meie maske ja telli endale!

Seotud postitused