e-kaubamaja, Uus kaup

Lõõtsalood nüüd Toomas ja Meel Valgu poest

Meel ja Toomas Valk

Lõõtsalood Setomaalt! Toomas ja Meel Valgu pereettevõtmine, MTÜ Tedrekuke avas Seto Kaubamajas oma poe. Nende mtü tegeleb rahvakultuuri hoidmise ja tutvustamisega ning loodusturismiga. Ühiselt korraldatakse seto kultuuri laagreid (Lummo Kati leelolaager), uuritakse ja kantakse edasi seto lõõtsamängu traditsiooni, antakse kontserte ning pakutakse puhkamisvõimalust Setomaal Nedsaja külas hubases ilma elektrita metsamajas.

Lõõtsalood otse mängijatelt

Lõõtsamängijad Toomas ja Meel elavad Setomaal Nedsaja külas. Nende ühine kirg on vanad seto pillilood. Meel ja Toomas on koos pilli mänginud juba 16 aastat ja mõlemaid on korduvalt valitud Seto Kuningriigi parimaks pillimeheks.
Toomas Valk – Seto Kuningriigi parim pillimees (2006, 2008, 2010, 2013, 2014, 2017).
Meel Valk – Seto Kuningriigi parim pillimees (2005, 2014, 2015). 
​Väljaantud plaadid:
​”Karmoška” (2005) – läbi müüdud
”Lõõtsalood Setomaalt” (2015)
“Lõõtsalood Setomaalt – 2” (2019)

Metsamaja

Nedsaja Metsamaja – Setomaal, parimate seene- ja marjametsade keskel, asub väike majake. Siin ei ole justkui mingeid mugavusi – puudub elekter ja internetilevi, vesi tuleb vinnata kaevust, maja tuleb kütta soojaks puudega ning kemps on hoovi peal. Samas on siin kõik mugavused, mida tõeliseks puhkamiseks vaja – vaikus, omaetteolek, ilus loodus, soe kaminapaiste ja tähistaevaööd. Ja mis kõige tähtsam – argielu tööd ja mured siia ei levi!