veebiuudised

Korduvkasutatav näomask Seto Kaubamajast

mask

Korduvkasutatav näomask on hea valik

Korduvkasutatav näomask on meie hea abimees, sest koroonaviirus pole meie seast kadunud ning ilmselt jääb veel väga pikaks ajaks. Oluline on hoida viiruse levik kontrolli all ning kaitsta ennast ja lähedasi viiruse leviku eest. Seetõttu on hea, kui sul on alati kodus olemas kaitsemaski varu ja siinjuures on hea valik korduvkasutatavad näomaskid, mida saab kasutamise järel pesta ja taaskasutada. Nii vähendame oluliselt keskkonna saastamist ühekordsete toodetega.

Millal oleks mõtet kanda maski?

Maski ei ole üldjuhul mõtet kanda ei kodus ega õues. Õues piisab, kui hoiad teistega 2-meetrist vahet. Kodus ei ole mõistlik maski kanda, sest kui üks pereliige on haigestunud ja teised pereliikmed ei ole püsivalt eraldatud, siis leiab viirus tõenäoliselt ikka tee pereliikmete nakatamiseks.

Maski kandmisest on kasu ühiskondlikes ruumides (poed, apteegid, meditsiiniasutused, ühistransport), kus liigub palju inimesi. See võib vähendada võimalust, et köhides või aevastades jõuab piisknakkus teiste inimesteni. Nina ja suu katmine on sellises kohas sobiv ettevaatusabinõu. Samuti võib maskist abi olla tervele inimesele, sest see vähendab mõnevõrra võimalust, et läheduses köhivalt inimeselt jõuab viirus pritsmetega terve inimeseni koguses, mis põhjustab nakatumise ja haigestumise.

Mida on kõige olulisem teada maskidest?

Maski kandmine vähendab viiruse levikut, kui seda kanda sellistes siseruumides, kus on koos hulk inimesi. Maski kandmine vähendab võimalust, et sotsiaalsete kontaktide, köhimise ja aevastuste kaudu jõuavad nakkuse piisad teiste inimesteni. Samuti võib maskist olla tervele inimesele abi, kui mõni viirusekandja tema suunas köhib või aevastab. Maski kandmine aitab viiruse eest hoiduda ainult siis, kui järgitakse ka teisi hügieenireegleid ja välditakse lähikontakte.

Kaitsemaski maksimaalne kandmise aeg on kolm tundi. Seejärel on soovitatav maski vahetada, sest selle pealispind võib viirust edasi kanda. Kasutatud korduvkasutatav näomask tuleb panna ettevaatlikult kinnisesse kilekotti. Mitte mingil juhul ei tohi kasutatud maski jätta kuskile vedelema. Kasutatav korduvkasutatav näomask pannakse otse kilekotist pesumasinasse, vältides otsekontakti maskiga ning pesta, desinfitseerides selliselt mask uueks kasutuseks.

Telli endale korduvkasutatavad näomaskid siit