Allahindlus, e-kaubamaja

Soodus pakkumine jõuluajaks, mida ei tohi käest lasta!

vana peko
PEKO kaas

Rõõmustav teade

Detsembri kuus on -50% jõulusoodustus Seto Kaubamajas müügil olevale kõvakaanelisele, suureformaadilisele, illustreeritud seto rahvuseeposele PEKO! Detsembri kuus on selle väärika raamatu hind ainult 20 eurot! Kasuta kohe juhust ning hangi jõuluvana kingikotti see kinkeraamat ja Sinu jõulupakimure on murtud 🙂

Väärikas kingitus

See soodus pakkumine – Seto rahvuseepos PEKO on kõvas tekstiiliga köites ja peal foolio trükiga avakaas. Raamatus on 332 lehekülge koos illustratsioonidega ja mõõtudeks 22×29 sentimeetrit.Käesolev väljaanne on teine trükk mis peaks igal setol või seto sõbral koduses raamaturiiulis olema sest see on seto kultuuri tüvitekst ja setosid ühendav legend: eepos. Eesti Wabariigi ajal jõudis Räpina kandi mees Paulopriit Voolaine äratundmisele, et setodel oleks vaja oma eepost. Ennast ei pidanud ta pädevaks seda kirjutama aga leidis seto lauluema Anne Vabarna. Kes siis kirjaoskamatuna laulis eepose ette oma pojale Ivole. Viimane pani selle kirja ja edastas selle Paulopriidule Tartusse. 1928.aasta Eesti Kirjanduse esinumbris oli esimene artikkel mis tutvustas värsket seto eepost.Eepose käsikiri jäi 70.aastaks Tartu kirjandusmuuseumi kogu riiulile. 1995.aastal nägi Peko esimest korda kirjavalgust Soomes Kuopios, täpselt samamoodi kui eesti rahvuseepose Kalevipoeg esmatrükk, mis tehti samuti Kuopios. Käesolev seto eepos Peko on raamatu teine trükk, mis on ilmunud Eestis ja kirjastatud seto kirjastuse Seto Kiri poolt 2017.aastal. 
Originaalillustratsioonid Eepose PEKO jaoks on valminud jõuliselt ja mehiselt mõjuvad illustratsioonid. Segatehnikas teostatud raamatupildid on valmistanud Sirje Rump, kelle käekirjast paistab läbi ikoonilisust ja suursugusust.

Lisaväärtus

Eepos PEKO pole päris üksi. Seto Kaubamajast leiab PEKO teemalisi särke, kruuse…
Särk Vana-Peko
Särk Peko
Kohvikruus Peko
Peko lihtsas käsitluses jutustusena  

Seotud postitused